JÄRGNEB KIRJELDUS OPERATSIOONIST BARKHANE Sellest pead briifingu edukaks õnnestumiseks teadlik olema. Liitudes EOVJ üksusega, hakkad operatsioonides koos teiste üksuse liikmetega regulaarselt osalema.

OPERATSIOON BARKHANE

SIHTÜKSUS TAKUBA OPERATSIOONIL BARKHANE

Liitudes EOVJga, on sul võimalus koos teiste üksuse liikmetega välisoperatsioonidel osalema.

TEGUTSED KOHTADES, kuhu tavainimene naljalt ei satu.

Eesti erioperatsioonide väejuhatuse kaitseväelaste üksus alustas 2020. aastal teenistust Malis. Prantsusmaa tegi Eestile ja teistele Euroopa riikidele ettepaneku suurendada oma panust operatsioonil Barkhane erioperatsioonide üksusega ja alustada ühiselt eriväelaste koostööd Mali relvajõududega

Selle jaoks loodi mässutõrjeoperatsiooni Barkhane juurde sihtüksus Takuba, mille raames viiakse läbi sõjalist toetust – see on erinevate tegevuste kogum, mille eesmärgiks on kohaliku elanikkonna vastupanuvõime suurendamine treeningutega, nõustamisega, toetamisega ja vajadusel koos tegutsedes (TAAA – Train, Advise, Assist, Accompany).

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks.

 

11. juulil 2022 lõppes erioperatsioonide väejuhatuse osalus Malis välisoperatsioonil sihtüksuses Takuba.

 

 

AUDIOSAATED

 

ARTIKLID